AKTUALITY

 

PODZIMNÍ NABÍDKA 2022

 

Přicházíme s naší tradiční podzimní nabídkou rodinné firmy EVOILINO, která pro Vás připravuje s láskou a pečlivostí olivové oleje a jiné přírodní produkty z ostrova Korfu a pevninského Řecka.

 

Produkty EVOILINO, a vše o nás můžete sledovat na FB: EVOILINO, či webových stránkach: www.evoilino.com, objednávky lze zasílat na e-mail: objednavky@evoilino.com ( evoilino2008@seznam.cz ), či telefonicky na tel.čísle: +420 734 722 646.

V podzimní nabídce nabízíme jak extra panenský, tak panenský olivový olej. Rozdíl v těchto dvou kategoriích můžete přečíst zde.

 

• 1 kategorie – nesmí přesáhnout kyselost 0,8% – náš z letošní sklizně má kyselost 0,52%, je to olej nejvyšší kvality vyrobený pouze mechanickými postupy prvního lisování, tím si zachovává cenné látky a přírodní vitamíny – vhodný především na přímé užití, saláty, ale rovněž i teplou kuchyni (je jemný s lehkou hořkostí), sběr z prvních dozrávajících, ještě zelených oliv přímo z olivovníků

• 2 kategorie – kyselost od 0,8 % do 2 %, sběr z dozralejších oliv, které už lehce fialoví přímo z olivovníků, také se lisuje pouze mechanickými                postupy – vhodný na saláty i veškerou teplou kuchyní, – má lehce světlejší barvu a jemnější chuť.

CELÁ PODZIMNÍ NABÍDKA OLIVOVÝCH OLEJŮ A PŘÍRODNÍCH PRODUKTŮ JE V SEKCI NAŠE NABÍDKA.

 

OBJEDNÁVKY ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO: 26/09/2022

 

PLÁNOVANÝ ROZVOZ V RÁMCI OLIVOVÝCH CEST BUDE OD: 20/10/2022

 

 

NOVÝ MĚSÍC – NOVÉ MOŽNOSTI

 

Kandovaný KQ 200 g    120,-Kč

 

KALENDÁŘ KORFU 2023 JIŽ V PRODEJI

 

CENA 249,- Kč

 

 

 

 

 

 Opět v prodeji naše výborné olivy s peckou v nálevu, zakápnuté olivovým olejem. 100% přírodní produkt, bez konzervantů. V novém kvalitním balení 500 ml 150,- Kč.

 

NOVINKA

Nově můžete zakoupit olivový olej  v Jeseníků v Ennea Café, nám. Svobody 832/ 25

Měsíc březen s olejem vylezem😍Nově můžete náš olivový olej EVOILINO zakoupit

v areálu Šilheřovického zámku

 

 

 

 

 

 

EVOILINO firma, která je již 14 let mezi Vámi


Už jste ochutnali náš olivový olej, olivy, olivový nápoj a další přírodní produkty?

 
 
 
 
NOVINKA
 
 
 
od 1.2.2022 NOVĚ MOŽNO ZAKOUPIT EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ  EVOILINO A PŘÍRODNÍ ŘECKÉ PRODUKTY VE VSETÍNĚ – CA INVIA VSETÍN
 
 
TEL. 728 674 028

 

 

 

VÝBORNÁ OLIVOVÁ PASTA

Olivová pasta ze zelených oliv- pochoutka k vínu, pivu, ouzu, předkrm i skvělá přísada do teplých jídel

 190 g                        100,-kč

 

 

Novinka pro Vás od 1.1. 2022

Kavárna Matice s.r.o.

Obchůdek v Českých Budějovicích – výdejní místo – Matice školské 4

Tel. kontakt: +420 608 468 812

 
 
 
 
KALENDÁŘ KORFU / KERKYRA ROK 2022
 
pro radost i užitek
nástěnný kalendář KORFU 2022
 
Objednávky: objednavky@evoilino.com

Milí přátelé a milovníci našeho tekutého zlata a přírodních produktů.
Velmi rychle se blíží konec roku.Všichni již kupujeme dárky pro naše nejlbližší a přátelé a začínáme bilancovat rok.  Pro nás byl letošní rok hlavně ve znamení přírůstku a rožíšření našeho Teamu EVOILINO  o Sebastiána. Práce přibylo a skloubit vše i s malým miminkem nám stále dává dost zabrat. Proto bychom Vám všem velmi rádi  poděkovali za Vaše porozumění a schovívavost a hlavně trpělivost při vyřizování a předávání objednávek, či zasílání zboží. Snažíme se naši práci zdokonalovat a dle Vašich přání i rozšiřovat. Vánoční nabídku proto můžeme nazvat nadílkou  splněných přání.

V letošní vánoční nadílce najdete, mimo tradiční extra panenský olivový olej, skleněné olivové láhve ve vánočním 0,5 l  balení, které jsou milou pozorností i dárkem pro všechny. Z dalších drobných tipů na malou pozornost  vyzdvihujeme úžasné přírodní antibiotikum řecké oregáno, které je nyní také ve vánoční úpravě. Pro zdraví, vaření , pečení jsme připravili akci na vynikající cejlonskou skořici. Pro milovníky medu máme konečně v nabídce dlouho slibovaný planikový med-poklad mezi medy a hlavně poklad  pro naše zdraví.  Na přání, ale jen ve velmi omezeném množství,  máme rovněž med plný vůně a chutě pomerančů – pomerančový med . Tradičně máme v nabídce velmi oblíbené  výrobky z koumquatu – kandovaný kq a marmeládu kq, rovněž vynikající olivovou marmeládu. K dalšímu splněnému přání patří do naší nadílky olivová pasta – ze zelených oliv. Mezi velmi oblíbené dárky patří i náš každoročně vydávaný kalendář KORFU 2022, dny i měsíce jsou v češtině a řečtině, rovněž jsou uvedeny v kalendáři státní svátky obou zemí a letos jsou přidané i svátky ostrova Korfu+ navíc leden 2023.  V letošním roce jsme začali spolupracovat s řeckou firmou DiSo Line, která má vynikající přírodní kosmetiku. Mnozí z Vás jste již vyzkoušeli mast na pigmentové skvrny, vynikající BOTOX a hlavně Byzantskou mast – přírodní krém , který je lékem pro naši kůži. Na vánoce přidáváme novinku – 24hodinový antioxidační  krém s rakytníkem a smilem lékařským, který je znám jako rostlinka věčného mládí a léta se používá jako velmi silný antioxidant k léčbě kožních problémů. O síle rakytníku ani nemusíme psát…ten již dávno vyzdvihl Alexandr Veliký, který rakytníkem krmil a léčil svého Bukefalose. Do nadílky přidáváme i známé krémy Nevastibio a olivová mýdla s vánočními motivy.

Snažili jsme se po celý rok nenavyšovat ceny i přesto, že jsme byli tlačeni ze všech stran a tajně jsme věřili, že vše do konce roku zvládneme. Jsme malá rodinná firma, která samozřejmě nemůže a také nechce konkurovat velkým nadnárodním společnostem, ale naše přání nezvyšovat ceny do konce roku se nám nepodařilo splnit. Snažili jsme se alespoň o co nejmenší navýšení a děkujeme za pochopení situace. Přejeme všem pohodově, radostně a zdravě prožité dny a krásný adventní čas. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na osobní setkávání při rozvozu dárečků během prosincových olivových cest.

Eva, Dimi, Petra, Sebastián -Váš Team EVOILINO

 

Βυζαντινή Κεραλοιφή

Byzantská mast z včelího vosku

 • říká se jí magická, zázračná i jedinečná taková je
 • tradiční receptura mnichů již od počátku byzantské doby

Co mají společného starověké řecké ženy s mnichy z poloostrova Athos, našimi prababičkami a otcem medicíny Hippokratem?

 • znalosti a používání bylinek, medu a včelího vosku pro léčebné, antiseptické, relaxační a kosmetické účely.

Když se vysloví “ Byzantská mast” velmi mnoho z Vás již ví a zná, že se jedná o zázračnou kosmetiku a lék zároveň, na bázi čistého včelího vosku a kvalitního panenského olivového oleje.

 
Složení: včelí vosk, olivový olej, třezalkový olej, mastichový olej, mandlový olej, levandule, citron, tea tree, eukalyptus, tymián, skořice 
 

Velmi vhodná na: popáleniny, řezné rány, praskliny kůže, po kousnutí hmyzem. Vynikající na suchou, ztvrdlou kůži, popraskané rty, hemeroidy. Zklidňuje podráždění a zarudnutí kůže.

CENA        350,- Kč / 15 euro

KVETOU NÁM POMERANČOVNÍKY

Jaro je na ostrově kouzelné- voňavé a plné barev….. v těchto dnech nám rozkvetly pomerančovníky….jejich vůně láká nejen včelky, ale i mne….miluji vůni rozvketlých pomerančovníků a krásu bílých květů . Mezi lístky se občas objeví i „zapomenutý“ pomeranč, který na stromě zůstal ještě ze zimy…..ten sice vypadá na pohled kouzelně a vábí k zakousnutí, nicméně v tomto období si strom bere zpět to, co v zimě dával, zimní pomeranče mají vnitřek již téměř vyschlý, jsou bez štávy. Jediné, co můžeme použít z krásně zralého pomeranče je vynikající pomerančová kůra – je voňavá a hlavně bez chemických –jedovatých postříků a ošetřování…..100 procentně přírodní.

Málokdo ví, že kůra z pomeranče je ještě zdravější než jeho štáva….obsahuje celou řadu silic a mnoho léčivých látek. Je bohatá na bioflavonoidy, které jsou důležité pro správnou fuknci cév. Napomáhá léčbě křečových žil, modřin a lehkých hemoroidů. obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá regulovat činnost střev a vyprazdňování. To umožní dostat z těla ven toxiny a škodlivé odpadní látky. Pomerančová kůra je nabitá vitamínem C.

Její chuť je nasládlá a zároveň nahořklá, je velmi aromatická.

V mé kuchyni je pomerančová kůra stále využívaná a to nejen do všech sladkých pokrmů od palačinek, přes buchty, bábovky, perníky, koláče, cukroví….až do skvělých dortových krémů….Miluji ji v teplém čaji, ve svařeném víně, grogu,. Hodí se jako doplněk koření při vaření, pečení či grilování kuřecích, vepřových pokrmů. Výborně se hodí k přípravě omáček a nezbytná je při přípravě ryb.

A navíc….je účinným odpuzovačem nepříjemného hmyzu…hlavně v nadcházejícím letním období.

Chemicky neošetřovaná sušená pomerančová kůra – bude opět v předvánoční nabídce.
 

 

ZDRAVÍ VÁM JISTÍ  –  OLIVOVÉ LISTÍ

ČAJ Z OLIVOVÉHO LISTÍ JE JEDNÍM Z NEJZDRAVĚJŠÍCH ČAJŮ

 • uvolňuje a zmírňuje artritické bolesti
 • snižuje špatný cholesterol
 • snižuje krevní tlak
 • posiluje kardiovaskulární systém
 • stimuluje imunitní systém
 • pomáhá v boji s infekcí

JARO – ČAS OČISTY A ČAS NA POŘÁDNÝ DETOX

Zařaďte do svého života popíjení čaje z olivového listí

Obsahuje polyfenol Oleuropein – hořký lék z čisté přírody

Olivové listí – jeden ze zázraků přírody pro naše zdraví

Olivové listy se užívají od pradávna pro své antibakteriální, antimykotické (protiplísňové), protizánětlivé, antiparazitní a antivirové účinky. Navíc mají také antioxidační účinky. Zkoumají se účinky na nádorová onemocnění. Užívali se na léčbu malárie a horeček. V lidovém léčitelství se užívají na léčbu cukrovky, nemoci srdce, oběhové soustavy, při celulitidě (zadržování vody v těle a špatně fungujícím lymfatickém systému), při potížích štítné žlázy, na zmírnění následků chemoterapie. Popíjení čaje prý pomáhá při léčbě akné již po několika týdnech užívání, zlepšuje pleť a redukuje vrásky.

Čaj z olivového listí – jeden z nejzdravějších čajů

Čaj v BIO kvalitě povzbudi imunitní systém – dodá novou energii.

Je skvělým pomocníkem na infekce, na snížení krevního tlaku. Jeho protizáněltivé a antioxidační vlastnosti pomáhají proti ateroskleróze, rakovině a dokonce i proti artitidě. Dokáže detoxikovat játra a podpořit fungování našeho srdce.

10-20 sušených olivových listů

2-3 dcl vody

Olivové listy přidáme do vroucí vody a necháme vařit cca 5 minut, poté louhujeme dalších 10 minut. Do čaje můžete přidat med a citrón.

Aby se dostavily požadované účinky, je dobré ho konzumovat po dobu několika týdnů.

Čaj není vhodný pro ososby s nízkým tlakem

Olivové listí – jeden ze zázraků přírody pro naše zdraví

Koho neuzdraví léky- toho uzdraví příroda

PISTÁCIE – MILOVNÍCI OŘÍŠKŮ ZBYSTŘETE

 • Pistácie mohou sloužit jako skvělá svačinka plná energie
 • Obsahují totiž kompletní rostlinné bílkoviny, které pomáhají tělu dodávat esenciální aminokyseliny
 • Navíc jsou plné vlákniny a nenasycených tuků
 • Díky této kombinaci vás skvěle zasytí a dobijí energií.
 • Pistácie také poskytují vlákninu a pro vás lépe nenasycené tuky
 • Tato trojice bílkovin, vlákniny a tuků pomáhá udržet pocit sytosti a poskytuje trvalou energii

potvrzuje dietoložka Amy Gorinová.