AKTUALITY

Milí přátelé a milovníci našeho ostrovního zlata a všech přírodních produktů

Přicházíme s novou – tentokrát podzimní nabídkou.

Letošní podzimní nabídka se opozdila a přehoupla se do prvního podzimního měsíce. Může za to trochu letošní letní období, které nejen na ostrově ale i v celém Řecku bylo velmi těžké.

Dlouhodobé vysoké teploty, požáry – to vše v přírodě zanechalo tvrdý dopad. Až nyní známe ceny některých podzimních produktů (mandle, pistácie) které byly díky požárům ve velkém ohrožení a bohužel některé stromy jsou nenavratitelně zničeny.

I přesto jsme se snažili udržet ceny na nejnižší možné hranici a to se týká také našeho olivového oleje EVOILINO. Všichni dobře víte, že cena olivového oleje na světových trzích velmi stoupá. To samozřejmě zasáhlo i naši malou firmu.

Máme pro Vás i novinky:

Řecký horský čaj a oregano – vše z letošní sklizně jsme pro Vás připravili i v pěkném dárkovém balení.

Koření pro Vaše vaření jsme doplnili o vynikající směs na mleté maso a burgery. Dále jsme přidali do nabídky i vynikající ostrou papriku ALEPPO.

Věříme, že si z naší podzimní nabídky vyberete a prosíme o zaslání objednávek včas.

Přejeme všem krásný podzimní čas prožitý ve zdraví, radostí a spokojeností

Eva + Petra + Dimi + Sebastián

Váš Team EVOILINO

 

VEŠKERÉ PRODUKTY NAJDETE V SEKCI NAŠE NABÍDKA

 

 

Fíková –

olivová –

koumquatová 

3 vynikající marmelády s chutí středomoří 🙂 Skvělé k přípravě sladkých i slaných pokrmů. Pro každý den i slavnostní či gourmet menu.

 

 

EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ EVOILINO 0,5 l balení tmavé sklo -zdravý dárek i milá pozornost. Cena: 200,- Kč

Τσικνοπέμπτη – Kouřový čtvrtek

Zajímalo vás někdy, co je to kouřový čtvrtek a co symbolizuje?
Kouřový čtvrtek je čtvrtek druhého týdne, kterému se církevně říká Triodia,a skládá se ze tří týdnů před vstupem do postního období před Velikonocemi. (dle pravoslavné křesťanské církve je Triodion pohyblivým obdobím, které začíná nedělí Celníka a Farizea a končí Velkou sobotou) v tomto období se lidé připravují na velký půst. Kouřový čtvrtek dává domácnostem příležitost svátečně a radostně zkonzumovat červené maso, které jim zbylo před postní dobou.
Slovo “Tsiknopempty” pochází ze slova “tsikna” (vůně pečeného masa) a slova “pempty” v češtině čtvrtek. Slaví se také ve čtvrtek, 11 dní před Očistným pondělím (Καθαρά Δευτέρα), který je dnem přípravy na dlouhý půst před Velikonocemi. Příprava spočívá ve snaze prožít nadcházející postní dny.
Důvodem, proč je vybrán v týdnu čtvrtek, je to, že pravoslavná církev považuje středeční a páteční půst za důležitý. Proto byl zvolen den mezi středou a pátkem. V tento den dominuje červená barva, ať už se jedná o maso nebo víno.
Kouřový čtvrtek nám tak připomene čas nastávajících Velikonoc a s nimi spojenou radosti z zmrtvýchvstání.

Καλή Τσικνοπέμπτη

 

K aperitivu, šampaňskému, vínu i pivu- nabízíme naše vynikající olivy, bez konzervantu, v nálevu zakápnutém olivovým olejem.

 

OLIVY BEZ PECEK
500 g 180,-Kč/ 7 euro
 
OLIVY S PECKOU
500 g 150,-Kč / 6 euro
 

 

 

 
 

 

 

 

OREGANOVÝ OLEJ opět naskladněn

Řecké oregano macerované přímo v kvalitním olivovém oleji. Řecké oregano obsahuje velké množství karvakrolu.-jednoho z přírodních antibiotik. Ten funguje jako přirozený ničitel viru, infekci, bakterii, různých mikrobů a parazitů. Pomáhá rovněž dobrému trávení.                            cena 180,- Kč

 

KDO JSME A CO DĚLÁME
 
Jsme malá rodinná Česko – Korfská společnost, která začínala v roce 2008 s ručním česáním oliv přímo z olivovníku a výrobou kvalitního olivového oleje a nakládaných oliv.
Od té doby se pomalinku rozšiřujeme a začínáme postupně plnit přání našim zákazníkům. Naše další produkty od medu, přes koření, vynikající mýdla i přírodní kosmetiku – hledáme u dalších malých firem se stejnou vizi – blízko a nenásilně k přírodě.
Naše rodina se rozrůstá po celé České republice
Produkty nabízíme v naši krásné pobočce ve Staré Vsi nad Ondřejnici, přes brněnský e-shop Řecko nás baví, v kavárničce MEDOO v Šilheřovicích, v cestovní agentuře INVIA ve Vsetíně, v Jeseníku v ENNEA CAFÉ, v Českých Budějovicích v KAVÁRNĚ MATICE, v Praze – Letňanech i na Vinohradech v CK Růžový panter.
Pravidelně několikrát ročně máme i naše olivové cesty nejen po České republice, ale i na Slovensko.
Již několik let pomáháme – v rámci charitativní organizace POMŮŽU JAK MŮŽU. Každoročně přispíváme našimi produkty do Aukce pro Jemen a jsme rádi i hrdi na to, že i trošku díky nám, snížíme hladovění děti v Jemenské škole.
V rámci bohumínského sdružení ALMAMATER přispíváme ziskem s prodeje našich produktů – při akcích v Solné Jeskyňce v Bohumíně – k finanční podpoře při hledání a rozšiřování registru dárců kostní dřeně .
Koncem loňského roku se naše pobočka ve Staré Vsi nad Ondřejnicí přidala k dárcům – pro děti na klinice dětského lékařství ve FN Ostrava a věříme, že jsme dětem v nemocnici aspoň trošku osladili VÁNOCE 2022.

 

 

 

ŘECKÝ HORSKÝ ČAJ -SIDERITIS-HOJNÍK HORSKÝ

Milí přátelé a milovníci našeho ostrovního zlata, Rok 2022 je za námi, pro naši malou rodinnou firmu byl velmi hektický a náročný a ne vše jsme zvládli tak, jak jsme si přáli a měli v plánu. Ale i přesto byl loňský rok, velmi úspěšný, díky Vám všem, kteří jste si oblíbili náš olivový olej, olivy a nejen všechny naše produkty, ale i produkty našich kamarádů zemědělců, farmářů, bylinkářů, s kterými již několik let spolupracujeme se stejnou vizi. Každým rokem pro Vás přidáváme něco nového, něco co nás oslovilo a máme odzkoušeno. Rokem 2023 jsme vstoupili do naši 16. sezony a věříme a budeme se po celý rok snažit nejen udržet kvalitu a čistotu našich produktů a výrobků, ale i Vás. Naše přání je mít spokojené a zdravé zákazníky, kteří nám zůstanou i v tomto roce věrní a s radostí si dále budou objednávat naše produkty….a my Vás za Vaši věrnost budeme letos rádi odměňovat.

 

Olivové listí

Většina z nás zná olivy a skvělé účinky olivového oleje, ale o olivovém listí málo kdo slyšel a přitom tyto drobné stříbrno-zelenkavé lístky jsou nejzdravější části olivovníku využívanou ve Středomoří již po staletí.

Dnes je již prokázáno, že v olivovém listu je více účinných látek než v plodech. Tyto látky – v čele s oleuropeinem  skvěle pomáhají – proti baktériím a plísním, likviduji viry i parazity. Jsou skvělými antioxidanty . Používají  se při léčbě cukrovky, problémech srdce a oběhové soustavy. Při potížích se štítnou žlázou. Posiluji imunitu a doporučuji se pro lidi oslabené chemoterapii.

Čaj z olivového listí připravíme tak, že v kastrůlku dáme vařit vodu na hrnek čaje. Jakmile voda zavaří, přidáme do ni 10-12 olivových lístku a necháme ještě povařit 2minuty, poté dalších 10 minut necháme ještě luhovat. Čaj můžeme přisladit medem a přidat i citrón.

Tak jako vše – i zde platí pravidlo   – pravidelnost přináší výsledky

 

NOVINKA

Nově můžete zakoupit olivový olej  v Jeseníků v Ennea Café, nám. Svobody 832/ 25

Měsíc březen s olejem vylezem😍Nově můžete náš olivový olej EVOILINO zakoupit

v areálu Šilheřovického zámku

 

 

 

 

 

 

EVOILINO firma, která je již 14 let mezi Vámi


Už jste ochutnali náš olivový olej, olivy, olivový nápoj a další přírodní produkty?

 
 
 
 
NOVINKA
 
 
 
od 1.2.2022 NOVĚ MOŽNO ZAKOUPIT EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ  EVOILINO A PŘÍRODNÍ ŘECKÉ PRODUKTY VE VSETÍNĚ – CA INVIA VSETÍN
 
 
TEL. 728 674 028

 

 

 

VÝBORNÁ OLIVOVÁ PASTA

Olivová pasta ze zelených oliv- pochoutka k vínu, pivu, ouzu, předkrm i skvělá přísada do teplých jídel

 190 g                        120,-kč

 

 

Novinka pro Vás od 1.1. 2022

Kavárna Matice s.r.o.

Obchůdek v Českých Budějovicích – výdejní místo – Matice školské 4

Tel. kontakt: +420 608 468 812

Milí přátelé a milovníci našeho tekutého zlata a přírodních produktů.
Velmi rychle se blíží konec roku.Všichni již kupujeme dárky pro naše nejlbližší a přátelé a začínáme bilancovat rok.  Pro nás byl letošní rok hlavně ve znamení přírůstku a rožíšření našeho Teamu EVOILINO  o Sebastiána. Práce přibylo a skloubit vše i s malým miminkem nám stále dává dost zabrat. Proto bychom Vám všem velmi rádi  poděkovali za Vaše porozumění a schovívavost a hlavně trpělivost při vyřizování a předávání objednávek, či zasílání zboží. Snažíme se naši práci zdokonalovat a dle Vašich přání i rozšiřovat. Vánoční nabídku proto můžeme nazvat nadílkou  splněných přání.

V letošní vánoční nadílce najdete, mimo tradiční extra panenský olivový olej, skleněné olivové láhve ve vánočním 0,5 l  balení, které jsou milou pozorností i dárkem pro všechny. Z dalších drobných tipů na malou pozornost  vyzdvihujeme úžasné přírodní antibiotikum řecké oregáno, které je nyní také ve vánoční úpravě. Pro zdraví, vaření , pečení jsme připravili akci na vynikající cejlonskou skořici. Pro milovníky medu máme konečně v nabídce dlouho slibovaný planikový med-poklad mezi medy a hlavně poklad  pro naše zdraví.  Na přání, ale jen ve velmi omezeném množství,  máme rovněž med plný vůně a chutě pomerančů – pomerančový med . Tradičně máme v nabídce velmi oblíbené  výrobky z koumquatu – kandovaný kq a marmeládu kq, rovněž vynikající olivovou marmeládu. K dalšímu splněnému přání patří do naší nadílky olivová pasta – ze zelených oliv. Mezi velmi oblíbené dárky patří i náš každoročně vydávaný kalendář KORFU 2022, dny i měsíce jsou v češtině a řečtině, rovněž jsou uvedeny v kalendáři státní svátky obou zemí a letos jsou přidané i svátky ostrova Korfu+ navíc leden 2023.  V letošním roce jsme začali spolupracovat s řeckou firmou DiSo Line, která má vynikající přírodní kosmetiku. Mnozí z Vás jste již vyzkoušeli mast na pigmentové skvrny, vynikající BOTOX a hlavně Byzantskou mast – přírodní krém , který je lékem pro naši kůži. Na vánoce přidáváme novinku – 24hodinový antioxidační  krém s rakytníkem a smilem lékařským, který je znám jako rostlinka věčného mládí a léta se používá jako velmi silný antioxidant k léčbě kožních problémů. O síle rakytníku ani nemusíme psát…ten již dávno vyzdvihl Alexandr Veliký, který rakytníkem krmil a léčil svého Bukefalose. Do nadílky přidáváme i známé krémy Nevastibio a olivová mýdla s vánočními motivy.

Snažili jsme se po celý rok nenavyšovat ceny i přesto, že jsme byli tlačeni ze všech stran a tajně jsme věřili, že vše do konce roku zvládneme. Jsme malá rodinná firma, která samozřejmě nemůže a také nechce konkurovat velkým nadnárodním společnostem, ale naše přání nezvyšovat ceny do konce roku se nám nepodařilo splnit. Snažili jsme se alespoň o co nejmenší navýšení a děkujeme za pochopení situace. Přejeme všem pohodově, radostně a zdravě prožité dny a krásný adventní čas. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na osobní setkávání při rozvozu dárečků během prosincových olivových cest.

Eva, Dimi, Petra, Sebastián -Váš Team EVOILINO

 

Βυζαντινή Κεραλοιφή

Byzantská mast z včelího vosku

 • říká se jí magická, zázračná i jedinečná taková je
 • tradiční receptura mnichů již od počátku byzantské doby

Co mají společného starověké řecké ženy s mnichy z poloostrova Athos, našimi prababičkami a otcem medicíny Hippokratem?

 • znalosti a používání bylinek, medu a včelího vosku pro léčebné, antiseptické, relaxační a kosmetické účely.

Když se vysloví “ Byzantská mast” velmi mnoho z Vás již ví a zná, že se jedná o zázračnou kosmetiku a lék zároveň, na bázi čistého včelího vosku a kvalitního panenského olivového oleje.

 
Složení: včelí vosk, olivový olej, třezalkový olej, mastichový olej, mandlový olej, levandule, citron, tea tree, eukalyptus, tymián, skořice 
 

Velmi vhodná na: popáleniny, řezné rány, praskliny kůže, po kousnutí hmyzem. Vynikající na suchou, ztvrdlou kůži, popraskané rty, hemeroidy. Zklidňuje podráždění a zarudnutí kůže.

CENA        350,- Kč / 15 euro

KVETOU NÁM POMERANČOVNÍKY

Jaro je na ostrově kouzelné- voňavé a plné barev….. v těchto dnech nám rozkvetly pomerančovníky….jejich vůně láká nejen včelky, ale i mne….miluji vůni rozvketlých pomerančovníků a krásu bílých květů . Mezi lístky se občas objeví i „zapomenutý“ pomeranč, který na stromě zůstal ještě ze zimy…..ten sice vypadá na pohled kouzelně a vábí k zakousnutí, nicméně v tomto období si strom bere zpět to, co v zimě dával, zimní pomeranče mají vnitřek již téměř vyschlý, jsou bez štávy. Jediné, co můžeme použít z krásně zralého pomeranče je vynikající pomerančová kůra – je voňavá a hlavně bez chemických –jedovatých postříků a ošetřování…..100 procentně přírodní.

Málokdo ví, že kůra z pomeranče je ještě zdravější než jeho štáva….obsahuje celou řadu silic a mnoho léčivých látek. Je bohatá na bioflavonoidy, které jsou důležité pro správnou fuknci cév. Napomáhá léčbě křečových žil, modřin a lehkých hemoroidů. obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá regulovat činnost střev a vyprazdňování. To umožní dostat z těla ven toxiny a škodlivé odpadní látky. Pomerančová kůra je nabitá vitamínem C.

Její chuť je nasládlá a zároveň nahořklá, je velmi aromatická.

V mé kuchyni je pomerančová kůra stále využívaná a to nejen do všech sladkých pokrmů od palačinek, přes buchty, bábovky, perníky, koláče, cukroví….až do skvělých dortových krémů….Miluji ji v teplém čaji, ve svařeném víně, grogu,. Hodí se jako doplněk koření při vaření, pečení či grilování kuřecích, vepřových pokrmů. Výborně se hodí k přípravě omáček a nezbytná je při přípravě ryb.

A navíc….je účinným odpuzovačem nepříjemného hmyzu…hlavně v nadcházejícím letním období.

Chemicky neošetřovaná sušená pomerančová kůra – bude opět v předvánoční nabídce.
 

 

ZDRAVÍ VÁM JISTÍ  –  OLIVOVÉ LISTÍ

ČAJ Z OLIVOVÉHO LISTÍ JE JEDNÍM Z NEJZDRAVĚJŠÍCH ČAJŮ

 • uvolňuje a zmírňuje artritické bolesti
 • snižuje špatný cholesterol
 • snižuje krevní tlak
 • posiluje kardiovaskulární systém
 • stimuluje imunitní systém
 • pomáhá v boji s infekcí

JARO – ČAS OČISTY A ČAS NA POŘÁDNÝ DETOX

Zařaďte do svého života popíjení čaje z olivového listí

Obsahuje polyfenol Oleuropein – hořký lék z čisté přírody

Olivové listí – jeden ze zázraků přírody pro naše zdraví

Olivové listy se užívají od pradávna pro své antibakteriální, antimykotické (protiplísňové), protizánětlivé, antiparazitní a antivirové účinky. Navíc mají také antioxidační účinky. Zkoumají se účinky na nádorová onemocnění. Užívali se na léčbu malárie a horeček. V lidovém léčitelství se užívají na léčbu cukrovky, nemoci srdce, oběhové soustavy, při celulitidě (zadržování vody v těle a špatně fungujícím lymfatickém systému), při potížích štítné žlázy, na zmírnění následků chemoterapie. Popíjení čaje prý pomáhá při léčbě akné již po několika týdnech užívání, zlepšuje pleť a redukuje vrásky.

Čaj z olivového listí – jeden z nejzdravějších čajů

Čaj v BIO kvalitě povzbudi imunitní systém – dodá novou energii.

Je skvělým pomocníkem na infekce, na snížení krevního tlaku. Jeho protizáněltivé a antioxidační vlastnosti pomáhají proti ateroskleróze, rakovině a dokonce i proti artitidě. Dokáže detoxikovat játra a podpořit fungování našeho srdce.

10-20 sušených olivových listů

2-3 dcl vody

Olivové listy přidáme do vroucí vody a necháme vařit cca 5 minut, poté louhujeme dalších 10 minut. Do čaje můžete přidat med a citrón.

Aby se dostavily požadované účinky, je dobré ho konzumovat po dobu několika týdnů.

Čaj není vhodný pro ososby s nízkým tlakem

Olivové listí – jeden ze zázraků přírody pro naše zdraví

Koho neuzdraví léky- toho uzdraví příroda

PISTÁCIE – MILOVNÍCI OŘÍŠKŮ ZBYSTŘETE

 • Pistácie mohou sloužit jako skvělá svačinka plná energie
 • Obsahují totiž kompletní rostlinné bílkoviny, které pomáhají tělu dodávat esenciální aminokyseliny
 • Navíc jsou plné vlákniny a nenasycených tuků
 • Díky této kombinaci vás skvěle zasytí a dobijí energií.
 • Pistácie také poskytují vlákninu a pro vás lépe nenasycené tuky
 • Tato trojice bílkovin, vlákniny a tuků pomáhá udržet pocit sytosti a poskytuje trvalou energii

potvrzuje dietoložka Amy Gorinová.