KUŘECÍ VÝVAR ALA ELLADA

Recept na kvalitní vývar Vám psát nemusím, protože každá domácnost má svůj oblíbený a zaručeně nejlepší. Stačí koupit slepici a kuřecí čtvrtky, následně dát do hrnce se zeleninou a kořením a přes celou noc nechat vývar táhnout. A jak dál?

Dopoledne scedíme zeleninu a maso přes síto. Mrkev a maso nakrájíme a dáme zpět do vývaru, kde přidáme i rýži, mořskou sůl – nejlépe citronovou, čerstvě mletý pepř  a uvaříme – do změknutí rýže. 

Mezitím si nachystáme 2 vejce a 2 citrony . Na kvalitní avgolemono – omáčku, kterou zahušťujeme později  vývar , doporučuji  přední řečtí kuchaři oddělit bílek od žloutku. Bílek dáme do větší misky, žloutek do menší. Vymačkáme citrony.

V míse rozšleháme bílky, můžete  i v mixéru, jakmile vznikne hustá pěna, přidáme žloutky , pokračujeme ve šlehání a poté pomalu přidáváme vymačkanou citronovou štávu.

Naběračkou nabereme vývar a po velmi malých dávkách přidáváme k ušlehanému vejci s citronem, za stálého míchání.  Jakmile je vše rozšleháno a spojeno, celý obsah mísy vlijeme do vývaru a opatrnými  krouživými pohyby hrncem protřepejte, aby se citronovo vaječná omáčka dostala všude.

Velmi důležité je, aby vejce a citron byli nejméně 2 hodiny před začátkem přípravy – v pokojové teplotě.

Pokud máte rádi avgolemono „kašovité“ přidáte k ušlehaným vejcím 1-2 polévkové lžíce kukuřičného škrobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *