O NAŠICH PRODUKTECH

NAŠÍM HLAVNÍM PRODUKTEM JE OLIVOVÝ OLEJ EVOILINO S PŘÍBĚHEM O KTERÉM SE MŮŽETE DOZVĚDĚT VÍCE V SEKCI O OLEJI. TAKÉ  V TÉTO SEKCI LZE  VIDĚT VIDEO S PRŮBĚHEM LISOVÁNÍ.

OLIVOVÝ OLEJ EVOILINO S PŘÍBĚHEM

POMERANČOVO ROZMARÝNOVÝ ELIXÍR

MNOŽSTVÍ: 100 ml

Tento elixír pomáhá pokožce proti stárnutí. Pomerančová kůra je bohatá na vitamín C, vápník a vlákninu – pomáhá obnovit kůži. Rozmarýn zabraňuje rakovině kůže. Je určen na vnější užití, aplikujte přímo na Vaší pokožku, nejlépe 2krát denně. Olivový olej má svůj UV faktor, který ochrání Vaše tělo před slunečními paprsky – případně, že se vyhýbáte slunci v pravém poledne, proto lze elixír doporučit i jako opalovací olej.

( nabízíme především v létě a na podzim )

CENA: 180,- Kč / 7 euro

LEVANDULOVÝ OLEJ

MNOŽSTVÍ: 100 ml

Levandulové květy a listy macerované týdny v olivovém oleji EVOILINO. Olej je skvělou výstrahou proti komárům, má svůj UV faktor, chrání tedy před sluncem a zklidňuje, pročišťuje Vaší pokožku.

(nabízíme především v létě a na podzim)

CENA: 180,- Kč / 7 euro

OREGANOVÝ OLEJ 

MNOŽSTVÍ: 100ml

Na vnitřní i vnější použití

Složení: extra panenský olivový olej EVOILINO a řecké oregano.

Oregano – bylinka s unikátními léčivými účinky a zároveň nejsilnější přírodní antibiotikum. Její nejdůležitější složkou je carvacrol a toho obsahuje nejvíce pravé řecké oregano. Carvacrol má silný antimikrobiální účinek a posiluje imunitní systém. Oreganový olivový olej působí nejen na baktérie, ale i proti vírům a plísním. Výborně účinkuje na bolest a záněty. Je skvělou prevenci nachlazení.

 • Antioxidační účinek
 • Antihistaminové působení
 • Snižuje zánět kloubů
 • Zlepšuje trávení
 • Odpuzuje hmyz
 • Pomáhá při hubnutí
 • Proti rakovinový
 • Snižuje hladinu cholesterolu

UPOZORNĚNÍ: Navzdory svým léčivým vlastnostem se nedoporučuje používat těhotné ženy, protože může pomoci zvýšit průtok krve do dělohy.  Snižuje také schopnost těla absorbovat železo.

( nabízíme především na jaro)

CENA: 180,- Kč / 7 euro

BOBKOVÝ LIST – alias VAVŘÍN

MNOŽSTVÍ: 20 g

Všechny naše bylinky a koření jsou sušené přirozenou cestou, v teple, suchu a ve stínu, bez použití chemie a postřiků

Bobkový list je skvělá aromatická bylinka, která nesmí chybět v našich kuchyních při vaření. Je vynikající díky svým vlastnostem také v léčitelství – používá se na paměť, koncentraci, prohlubuje myšlení a soustředění, pročišťuje a nastoluje klidný spánek- stačí dát pár listů pod polštář.

Nenahraditelné koření –  do polévek, omáček, ke zvěřině, k rybám, marinádám, do pečeného i dušeného masa. Taktéž ke konzervaci masa, zeleniny, hub i zelí. Vhodný je nejen do vaření ale i k jarní očistě.

(nabízíme především v zimě a na jaře)

CENA: 100,- Kč / 4 eura

MOŘSKÁ BYLINKOVÁ SŮL

MNOŽTVÍ: 150 g

Mořská sůl obsahuje více minerálů –  je připravena s divokým oreganem, tymiánem a kůrou z chemicky neošetřovaných citronů. Vše sušeno přírodním způsobem a bez chemických náhražek. Vynikající na saláty, ryby, mořské plody, ale i na maso, či pečené brambory.

MOŘSKÁ CITRONOVÁ SŮL

MNOŽSTVÍ: 150 g

Mořská sůl se sušenou citronovou kůrou z chemicky neošetřených citrónů, má příjemnou citronovou vůni i chuť.  Vhodná do salátu, k přípravě ryb, mořských plodů a grilované zeleniny.

(nabízíme především na podzim a jaro)

CENA: 100,- Kč / 4 eura

Mořská sůl citronová /Mořská sůl bylinková

ŘECKÝ HORSKÝ ČAJ

MNOŽSTVÍ: 50 g

Řecký horský čaj neboli siderit je znám již od dob Dioscoridesa a Hippokrata, který jej doporučoval jako tonikum a upřednostňoval ho pro své léčivé vlastnosti, ideální pro ošetření ran ze železných předmětů v boji (meče, šípy), díky tomu vděčí za své jméno.

Pro ostatní, současníky Hippokrata,  toto jméno charakterizovalo výhonky rostliny, která měla stvol připomínající špičku kopí. Dnes jsou meče a šípy minulostí, ale horský čaj bohatý na železo a měď zůstává nejoblíbenější  řeckou bylinou, která nechybí téměř v žádném řeckém domě

A není divu – bylinka obsahuje celý arzenál flavonoidů, katechinů, monoterpenů, deterpenů, triterpenových kyselin, fenylpropenu, sterolu, iridoidu, éterických olejů, kurkuminu, karyofylinu

VÝTAŽKY Z ČAJE POMÁHAJÍ PŘEDCHÁZET:

 • osteoporóze, chrání před úbytkem kostní hmoty, zvyšuji pevnost kostí
 • jeho blahodárné vlastnosti působí proti alzheimerově chorobě
 • bojuje proti hypertenzi, pravidelné denní popíjení snižuje hladinu krevního tlaku a stres na srdeční sval
 • výborný je na zažívání, pomáhá ke zlepšení zdraví  trávicího systému, zmírnění zažívacích potíží a bolesti žaludku, pomáhá rovněž snižovat zánět zažívacího traktu
 • má antioxidační, protizánětlivé a anxiolytické účinky
 • je antibakteriální
 • posiluje imunitní systém, je účinný při nachlazení, ucpaném nosu, při dýchacích potížích a kašli
 • obsahuje železo
 • pomáhá dobře fungovat ledvinám
 •  je skvělý proti stárnutí

(nabízíme celoročně)

CENA: 120,- Kč / 5 euro

ČAJ Z OLIVOVÉHO LISTÍ

MNOŽSTVÍ: 50 g

Olivové listy se užívají od pradávna pro své antibakteriální, antimykotické (protiplísňové), protizánětlivé, antiparazitní a antivirové účinky. Navíc mají také antioxidační účinky. Zkoumají se účinky na nádorová onemocnění. Užívali se na léčbu malárie a horeček. V lidovém léčitelství se užívají na léčbu cukrovky, nemoci srdce, oběhové soustavy, při celulitidě (zadržování vody v těle a špatně fungujícím lymfatickém systému), při potížích štítné žlázy, na zmírnění následků chemoterapie. Popíjení čaje  pomáhá při léčbě akné již po několika týdnech užívání, zlepšuje pleť a redukuje vrásky.

Olivové listy obsahují oleuropein a polyfenol, který se využívá na snížení špatného cholesterolu a krevního tlaku, dále se využívá při prevenci rakoviny, při artritidě, ateroskleróze, cukrovce, k ochraně před oxidačním poškozením, pomáhá chránit mozek a centrální nervový systém.  pokusných zvířatech  Panenský olivový olej a olivových listy- jako čaj či extrakt,  by měly být součástí našich jídelníčku pro udržení zdraví a dlouhověkosti.

(nabízíme především podzim/zima)

CENA: 150,- Kč / 6 euro

 

olivy

MED VŘESOVÝ

MNOŽSTVÍ: 1 kg

Z oblasti severní části Řecka – Makedonie, z rodinné včelařské společnosti se sídlem v Pylea.
Vyrábí po několik generací med ve vysoké kvalitě v souladu s přírodou a potřebou včelstva.
Sběr včelařských produktů provádí metodami, které nezasahují do přirozených procesů.
Vřesový med – výjimečný med, balzám pro naše zdraví. Je považován za jeden z nejlepších
medů. Pochází z vřesu nebo vřesovitých rostlin.
Vřesový med z podzimního sběru je silnější, načervenalý s charakteristickou jemnou vůní ,
mírně nahořklý. Má vyšší obsah enzymů a nízký obsah sacharózy, doporučuje se používat
jako přírodní lék preventivně, ale rovněž při onemocněních srdce. Jako přírodní lék pomáhá
po rekonvalescenci infarktu, podporuje činnost žlučníku, ledvin i močových cest.
Jeho rychlá krystalizace –není na závadu. Jedná se o přirozený jev medu.

(nabízíme celoročně)

CENA: 450,- Kč / 18 euro

MED KAŠTANOVÝ

MNOŽSTVÍ: 1kg

Z oblasti severní části Řecka – Makedonie, z rodinné včelařské společnosti se sídlem v Pylea. Vyrábí po několik generací med ve vysoké kvalitě v souladu s přírodou a potřebou včelstva. Sběr včelařských produktů provádí metodami, které nezasahují do přirozených procesů.
Kaštanový med – med z oblasti Pindosu, má jantarovou baru a silnou chuť. Chuť a vůně
kaštanového medu, je silná a charakteristická a může převyšovat chuť ostatních medů, díky
obsahu velkého množství pylových zrn. Dále obsahuje velké množství stopových prvků a aminokyselin. Je antibakteriální, antiseptický a hojivý. Je dobrým zdrojem draslíku, vápníku a manganu.
Jedná se o velmi zdravé přírodní sladidlo, hojně využívané v kuchyni při přípravě pokrmů.

(nabízíme celoročně)

CENA: 450,- Kč / 18 euro

MED DUBOVÝ

MNOŽSTVÍ: 1 kg

Říká se mu tmavé či černé zlato….jedná se o vynikající med, který hrdě reprezentuje produkt řecké přírody. Je znám jako silně antioxidační a antibakteriální. Pomáhá při řadě chronických onemocnění, infekci ledvin, chronických onemocnění, plicních infekcí i při bolesti v krku. Má silné antimikrobiální účinky, . Má vysokou výživovou hodnotu s vysokým obsahem draslíku, hořčíku a železa. Pomáhá při regulaci tráveni a správné funkci nejen jater, ale i střev. Tak jako mnoha dalších medu je považován za elixír krásy, díky svým protizánětlivým, regeneračním a léčivým vlastnostem.

CENA:  450,-/ 18 euro

POKLAD PRO NAŠE ZDRAVÍ PLANIKOVÝ MED

MNOŽSTVÍ: 1 kg

Už jeho hořká a velmi zvláštní chuť vyniká nad všemi ostatními medy

Díky nízkému obsahu cukru, krystalizuje za poměrně krátkou dobu a získává máslovou strukturu. To je charakteristické pro všechny přírodní medy.

Planikový med je vysoké nutriční hodnoty, bohatý na stopové prvky a vitamíny. Patří mezi medy s nejmenším množství kalorií. Jedná se o špičkový med, který obsahuje mj. látku arbutin, který čistí krev a upravuje hladinu cholesterolu. Obsah přírodních antibiotik z něj dělají štít proti různým nemocem. Díky nízkému procentu glukózy a fruktózy se doporučuje u diety . U diabetiků typu B – po poradě s lékařem.

Planika obecná je keř, mnohdy i strom – středomoří, jejíž plody připomínají barvou i chutí jahody.

CENA: 550,-/ 22 euro

.

Poctivý řecký med z oblasti Pelly.

Med paní Stavrouly z květů je tuhý, ničím nedochucovaný a nezpracovaný med z květů.

Včely žijí v čisté řecké přírodě, mezi divokými květy, ovocnými stromy, v blízkosti polí s pohankou a bavlnou. Po celé roční období mají včely z čeho nasávat a proto nejsou a nemusí být dokrmovány.

Mandloně, třešně, višně, broskve a meruňky jsou stromy kolem včelích úlů.

Mezi němi roste převážně divoký tymián, oregáno, šalvěj, divoký měsíček lékařský a další bylinky a květy.

Med je přírodním produktem a může se stát, že postupně zkrystalizuje. Je to přírodní charakteristicky jev nezpracovaného medu. Sklenici medu můžete vložit do hrnce s teplou vodou a zahřívat po delší dobu max. Do 50st C.

Říká se, το ελληνικό μέλι είναι το καλύτερο – řecký med je ten nejlepší….dávno jsem se o tom přesvědčila. A co Vy?

Váha balení 1 100 gr s obalem, čistá váha medu 1 000 gr

Byzantská mast z včelího vosku -Βυζαντινή Κεραλοιφή

MNOŽTVÍ: 50 g

 • říká se jí magická, zázračná i jedinečná taková je
 • tradiční receptura mnichů již od počátku byzantské doby

Co mají společného starověké řecké ženy s mnichy z poloostrova Athos, našimi prababičkami a otcem medicíny Hippokratem?

 • znalosti a používání bylinek, medu a včelího vosku pro léčebné, antiseptické, relaxační a kosmetické účely.

Když se vysloví “ Byzantská mast” velmi mnoho z Vás již ví a zná, že se jedná o zázračnou kosmetiku a lék zároveň, na bázi čistého včelího vosku a kvalitního panenského olivového oleje.

Složení: včelí vosk, olivový olej, třezalkový olej, mastichový olej, mandlový olej, levandule, citron, tea tree, eukalyptus, tymián, skořice 
 

Velmi vhodná na: popáleniny, řezné rány, praskliny kůže, po kousnutí hmyzem. Vynikající na suchou, ztvrdlou kůži, popraskané rty, hemeroidy. Zklidňuje podráždění a zarudnutí kůže.

CENA:  350,- Kč  / 15 euro

MARMELÁDA Z PLODU KOUMQUATU

MNOŽSTVÍ: 250 g

VASILAKIS je nejstarší výrobce produktů z pomeranče KOUM QUAT/ ZLATÝ PLOD, již od roku 1960 vyrábí tradiční recepturou nejen likér, ale výborné marmelády, sladkosti, a také KOUM QUAT jako kandované ovoce.

(nabízíme celoročně)

CENA:  150,- Kč / 7 euro

KOUM QUAT

MNOŽSTVÍ: balen každý zvlášť (na váhu)

Citrusové tropické ovoce oválného tvaru, podobné pomeranči.

Ovoce je původem z Asie, dnes je rozšířeno jeho pěstování v jižní Americe a na olivovém ostrově KORFU.

Obsahuje mnoho vitamínů  ( C, A, E, B1, B2, B3, B5, B6) a minerálů (vápník, draslík, železo, měď, hořčík, sodík, fosfor, zinek).

Díky těmto složkám  přispívá ke zlepšení imunity a odolnosti organismu proti virům a bakteriím a je označován jako SUPER FOOD

Jeho chuť je hořkokyselá 

KOUM QUAT KANDOVANÝ BALENÍ VCELKU

Kandovaný KQ 200 g    120,-Kč

OLIVOVÁ MARMELÁDA

Vynikající olivová marmeláda z ostrova Korfu. Vynikající v kombinaci s bílým řeckým jogurtem. Rovněž skvělá s rozpečeným hermelínem či jako příloha k tvrdým sýrům

 
čistá vaha:250 g
cena:150,-Kč / 6 euro.

Olivová pasta ze zelených oliv

Pochoutka k vínu, pivu, ouzu, předkrm i skvělá přísada do teplých jídel

 190 g                 120,-kč / 5 euro

JÍL

MNOŽSTVÍ: 40 g

100%přírodní prostředek proti stárnutí pleti

Síla přírody a její energie, která se nedá nahradit ani uměle vyrobit.

Čistý přírodní produkt neobsahující žádnou chemii ani žádné konzervační látky

Léčivé účinky jílu byly využívány odedávna. Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány.
Jíl má výjimečné vlastnosti, které umožňují vázat škodlivé látky a mikroorganismy a obsahuje řadu pro tělo důležitých minerálních látek a stopových prvků.
Jíl poskytuje tři základní síly: křemíku, hliníku a vápníku, jejichž energie má úzkou souvislost se třemi vrstvami kůže.
Křemík představuje světlo – souvisí s vrchní vrstvou pokožky- epidermis
Hliník připomíná energii vody a přináší rytmus, souvisí se střední vrstvou kůže-dermis
Vápník představuje teplo – souvisí s třetí vrstvou kůže hypodermis
Důležitou složkou jílů je železo.
Pokožka pravidelně ošetřovaná  jílem je mnohem pružnější.

Jíl v sobě skrývá veliké tajemství krásy, protože poskytuje hned dva nejdůležitější kosmetické účinky: – účinek proti stárnutí pleti
     – modelační účinek.
Jíl nabízí celou řadu dalších účinků pro krásu pleti: 
 rozjasňuje pleť, zlepšuje rovnováhu pleti, zlepšuje pevnost pleti, má silné protizánětlivé účinky,  nabízí silné čistící účinky pro nečistou pleť s akné a pupínky, reguluje činnost mazových žláz mastné pleti,  má vynikající výsledky při léčbě růžovky, zmenšuje otoky pod očima,  působí proti tvorbě vrásek,  poskytuje úžasný přírodní peeling, zpevňuje pokožku dekoltu. je účinný v boji proti striím na poprsí, břiše a bocích,  je účinný v boji proti dermatitidě,  působí proti volným radikálům, posiluje vlasy, reguluje nadměrné maštění vlasů.

Maska z jílu: smícháme sušený mletý jíl s vlažnou vodou na kašičku a nanášíme štětečkem či čistými prsty na pokožku obličeje, či těla. Necháme působit 20-25 minut až do úplného zaschnutí. Poté lehce smýváme za pomoci žínky. Po vysušení doporučujeme nanést výživný krém.

CENA: 50,- Kč / 2 eura

Již několik let pro Vás chystáme kořenící směsi do Vaši kuchyně. 

Všechny bylinky a koření jsou sušené přírodní cestou, bez zásahu chemie a sprejů. 
Kořenící směsi jsou pro naši firmu baleny v balírnách v městečku Ioannina.
Základem mnoha koření jsou bylinky středomoří jako oregano, tymián, šalvěj, bazalka a rozmarýn. 
Vyzkoušejte při vašem vaření  – naše koření 🙂
na brambory, maso, mleté maso, ryby, tzatziki, na jehněčí, mořskou sůl s bylinkami, citronovou mořskou sůl
Doporučujeme:
vždy čerstvě mletou pravou – cejlonskou skořici 
i skvělý 4barevný celý pepř a vynikající bobkový list – nejen do vaření, ale i na různé neduhy a bolístky.
Nesmíme opomenout sílu, vůní a chuť  středomořského oregana a tymiánu. Obě bylinky máme rovněž v naší celoroční nabídce – příp. do vyprodání zásob. 
Kde a jak používat naše koření Vám rádi poradíme- v nepravidelných intervalech – přidáváme na našem webu v sekci KUCHAŘKA recepty, které obsahují naše bylinky i kořenící směsi.
 
CENA: 100,- /4 eura

Q10 Krém s koenzymem Q10 a vitamínem E Obsah: 50ml

Proti vráskám Koenzym Q10 je jednou z „nejvzácnějších“ složek kosmetiky. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů dostupných v dnešním globálním kosmetickém průmyslu. Koenzym Q10 účinně chrání pokožku před volnými radikály a rozhodujícím způsobem přispívá k regeneraci a růstu buněk. Ve skutečnosti je přirozenou součástí lidské kůže, ale jeho produkce po 30. roce věku výrazně klesá. Koenzym Q10 je pro pleť tak důležitý, že jeho „hladiny“ jsou považovány za jeden z nejpřesnějších indikátorů stárnutí. Použití koenzymu Q10 v pokožce napomáhá tvorbě kolagenu a elastinu – základních složek “mladistvé” pleti.

 CENA: 350,-/ 14 euro

 

Krém s extraktem z červených hroznů Obsah : 50ml

Složení : Červené hrozny, Aloe Vera, Elastin Denní krém s extraktem z červených hroznů, aloe a elastinem, má silné antioxidačními, zklidňující a detoxikační vlastnostmi, chrání po celý den před znečišťujícími látkami z prostředí a zároveň neutralizuje volné radikály. Multifunkční hydratační krém pro všechny typy pleti