O NAŠICH PRODUKTECH

NAŠÍM HLAVNÍM PRODUKTEM JE OLIVOVÝ OLEJ EVOILINO S PŘÍBĚHEM O KTERÉM SE MŮŽETE DOZVĚDĚT VÍCE V SEKCI O OLEJI. TAKÉ  V TÉTO SEKCI LZE  VIDĚT VIDEO S PRŮBĚHEM LISOVÁNÍ.

OLIVOVÝ OLEJ EVOILINO S PŘÍBĚHEM

POMERANČOVO ROZMARÝNOVÝ ELIXÍR

MNOŽSTVÍ: 80 ml

Tento elixír pomáhá pokožce proti stárnutí. Pomerančová kůra je bohatá na vitamín C, vápník a vlákninu – pomáhá obnovit kůži. Rozmarýn zabraňuje rakovině kůže. Je určen na vnější užití, aplikujte přímo na Vaší pokožku, nejlépe 2krát denně. Olivový olej má svůj UV faktor, který ochrání Vaše tělo před slunečními paprsky – případně, že se vyhýbáte slunci v pravém poledne, proto lze elixír doporučit i jako opalovací olej.

( nabízíme především v létě a na podzim )

LEVANDULOVÝ OLEJ

MNOŽSTVÍ: 80 ml

Levandulové květy a listy macerované týdny v olivovém oleji EVOILINO. Olej je skvělou výstrahou proti komárům, má svůj UV faktor, chrání tedy před sluncem a zklidňuje, pročišťuje Vaší pokožku.

(nabízíme především v létě a na podzim)

BOBKOVÝ LIST – alias VAVŘÍN

MNOŽSTVÍ: 20 g

Všechny naše bylinky a koření jsou sušené přirozenou cestou, v teple, suchu a ve stínu, bez použití chemie a postřiků

Bobkový list je skvělá aromatická bylinka, která nesmí chybět v našich kuchyních při vaření. Je vynikající díky svým vlastnostem také v léčitelství – používá se na pamět, koncentraci, prohlubuje myšlení a soustředění, pročištuje a nastoluje klidný spánek- stačí dát pár listů pod polštář.

Nenahraditelné koření –  do polévek, omáček, ke zvěřině, k rybám, marinádám, do pečeného i dušeného masa. Taktéž ke konzervaci masa, zeleniny, hub i zelí. Vhodný je nejen do vaření ale i k jarní očistě.

(nabízíme především v zimě a na jaře)

MOŘSKÁ BYLINKOVÁ SŮL

MNOŽTVÍ: 150 g

Mořská sůl obsahuje více minerálů –  je připravena s divokým oreganem, tymiánem a kůrou z chemicky neošetřovaných citronů. Vše sušeno přírodním způsobem a bez chemických nahrážek. Vynikající na saláty, ryby, mořské plody, ale i na maso, či pečené brambory.

MOŘSKÁ CITRONOVÁ SŮL

MNOŽSTVÍ: 150 g

Mořská sůl se sušenou citronovou kůrou z chemicky neošetřených citrónů, má příjemnou citronovou vůni i chuť.  Vhodná do salátu, k přípravě ryb, mořských plodů a grilované zeleniny.

(nabízíme především na podzim a jaro)

Mořská sůl citronová /Mořská sůl bylinková

ŘECKÝ HORSKÝ ČAJ

MNOŽSTVÍ: 50 g

Řecký horský čaj neboli siderit je znám již od dob Dioscoridesa a Hippokrata, který jej doporučoval jako tonikum a upřednostňoval ho pro své léčivé vlastnosti, ideální pro ošetření ran ze železných předmětů v boji (meče, šípy), díky tomu vděčí za své jmeno.

Pro ostatní, současníky Hippokrata,  toto jméno charakterizovalo výhonky rostliny, která měla stvol připomínající špičku kopí. Dnes jsou meče a šípy minulostí, ale horský čaj bohatý na železo a měď zůstává nejoblíbenější  řeckou bylinou, která nechybí téměř v žádném řeckém domě

A není divu – bylinka obsahuje celý arzenál flavonoidů, katechinů, monoterpenů, deterpenů, triterpenových kyselin, fenylpropenu, sterolu, iridoidu, eterických olejů, kurkuminu, karyofylinu

VÝTAŽKY Z ČAJE POMÁHAJÍ PŘEDCHÁZET:

  • osteoporóze, chrání před úbytkem kostní hmoty, zvyšuji pevnost kostí
  • jeho blahodárné vlasnosti působí proti alzheimerově chorobě
  • bojuje proti hypertenzi, pravidelné denní popíjení snižuje hladinu krevního tlaku a stres na srdeční sval
  • výborný je na zažívání, pomáhá ke zlepšení zdraví  trávicícho systemu, zmírnění zažívacích potíží a bolesti žaludku, pomáhá rovněž snižovat zánět zažívacího traktu
  • má antioxidační, protizánětlivé a anxiolytické účinky
  • je antibakteriální
  • posiluje imunitní system, je účinný při nachlazení, ucpaném nosu, při dýchacích potížích a kašli
  • obsahuje železo
  • pomáhá dobře fungovat ledvinám
  •  je skvělý proti stárnutí

(nabízíme především v zimě)