RADY – TIPY – DOPORUČENÍ

Olivový olej EVOILINO z oliv z čisté korfské přírody, sbíraný tradičním způsobem, přímo ze stromů. Lisovaný mechanickým způsobem, z prvního lisu, bez použití chemie a barviv je vhodný pro chutné pokrmy, zdraví a krásu. Doporučuje se pro všechny generace.

Lidské tělo musí být dobře promazáno správnými oleji, aby skvěle fungovalo a jedním z nich je právě náš olivový olej, který pro Vás připravujeme a vozíme z Korfu do ČR i SR.

Víte, že olivový olej patří do seznamu potravin pro dlouhověkost?

POUŽITÍ OLIVOVÉHO OLEJE V KUCHYNI

Olivový olej doporučujeme používat nejen v pokrmech středomořské kuchyně. V zásadě platí následující pravidlo – do chuťově výrazných pokrmů používáe oleje intenzivní chuti (extra panenské ol.ol.) a pro přípravu delikátních dobrot oleje jemnější chuti (panenské ol.ol.)

Na co olivový olej EVOILINO můžete používat?

 • do salátových zálivek, pomazánek, salátu
 • použít k dochucování a nakládání masa či zeleniny
 • na vaření, pečení, dušení, rožnění i smažení – viz. recepty na FB: ev-oil-ino, a také chystáme zveřejnit recepty – KORFSKÉ VAŘENÍ V ČESKÉM ZÁZEMI V BLOKU SEKCE KUCHAŘKA

SMAŽENÍ NA OLIVOVÉM OLEJI:

Mýtus, že olivový olej není vhodný k vaření neplatí. Platí opak! Ideální je především extra panenský a panenský lisovaný za studena, protože si uchovává nejvíce vitamínu, antioxidantů a esenciálních olejů. Na olivovém oleji můžeme i tepelně pripravovat jídla, ale nepoužíváme ho na dlouhodobé smažení za vyšších teplot, poněvadž nesnese příliš vysoké teploty a spíš by našemu tělu uškodil než prospěl ( bod rozkladu – 190stC – 215stC ).

Při přípravě pokrmů stačí dodržovat několik zásad:

 • suroviny, které chceme smažit vkládáme do oleje suché
 • potraviny musí v oleji plavat, teprve poté z nich přebytečný tuk můžeme vysušit ubrouskem, nechceme-li mít pokrm příliš mastný
 • nesmažíme při teplotě více než 180 stC

POUŽITÍ OLIVOVÉHO OLEJE V KOSMETICE

Je velmi dobrý pro suchou, zánětlivou, alergickou, podrážděnou, poraněnou, či jinak poškozenou pokožku. Doporučuje se i k péči o velmi jemnou pokožku dětí a batolat. Vhodný do vlasových zábalů a balzámů.

Síla olivového oleje spočívá v látkách, které obsahují – vitamín A, který zjemňuje kůži a pomáhá při tvorbě nových buněk, ve vitamínu E, který tělo chrání před volnými radikály a tedy i před předčasným stárnutím kůže. Má vynikající zklidňující schopnosti, dokáže také výborně ošetřit popálenou kůži, či drobná hmyzí bodnutí. Ubrouskem namočeném v oleji můžeme dokonce zmírnit bolest podvrtnutého kotníku nebo namoženého svalu.

RADY PRO PLEŤ, POKOŽKU A VLASY:

Chcete-li mít krásnou pleť, smíchejte lžíci olivového oleje se šťávou z půlky citrónu a touto směci obličej potřete, pak obličej omyjte teplou vodou, dosucha vytřete a znovu natřete čistým olivovým olejem.

Lámou-li se Vám vlasy, dopřejte si jednou za týden vlasový zábal s olivovým olejem EVOILINO, Vlasy budou lesklé, pružné, a dokonce se v nich zacelí drobné trhlinky.

Hladké nohy získáme díky směsi 15 kapek heřmánkového oleje, 200 g olivového oleje s trochou mořské soli. Tato směs nejen šetrně ošetřuje pokožku, ale působí také jako osvědčený prostředek proti celulitidě.

Čemu olivový olej EVOILINO pomáhá?

 • Má příznivé účinky na zažívací trakt, zlepšuje činnost žaludku, podporuje chuť k jídlu a tvorbu žluči
 • Podporuje tráveni a metabolismus tuků
 • Snižuje riziko srdečních chorob a cévních onemocnění
 • Obsahuje 80 % nenasycených mastných kyselin, ty pomáhají snižovat tlak i hladinu cholesterolu v krvi
 • Chrání tělo před volnými radikály a stárnutím kůže, kterou zároveň zjemňuje
 • Pomáhá tvořit nové buňky
 • Je skvělým pomocníkem v boji proti rakovině tlustého střeva, prostaty a prsu
 • chrání pokožku před slunečním zářením vlastním uv faktorem 7

Lečebně se olivový olej používá v těchto případech:

 1. Nechutenství a problémy s trávením – 2-3 olivy před hlavním jídlem zvýši hladinu žaludečních šťáv, je ale nutné je dobře rožvýkat
 2. Problémy se žlučníkem – olivy a olivový olej působí jako cholagogum, tzn., že se zvyšuje vylučování žluči do střeva, olivy se mohou konzumovat při cholelitiáze (žlučových kamenech)
 3. Zácpa – díky vydokému obsahu oleje a vlákniny olivy působí jako mírné a účinné projímadlo
 4. Vysoký cholesterol – pravidelné používání olivového oleje v kuchyni nebo jen tak 1-3 lžíce denně pomůže snížit hladinu cholesterolu v krvi
 5. Ekzémy a bércové vředy – má uklidňující a osvěžující účinky na kůži díky vysokému obsahu vitamínu E, atd.
 6. Kardiovaskulární problémy – snižuje riziko infarktu a mozkové příhody a je velmi vhodný po infarktu, obsahuje účinné látky působící proti srdečním chorobám, které vyvolávají příznivé fyziologické reakce např. tím, že působí jako “antikoagulans” – ředí krev a snížuje riziko tvorby krevních sraženin a ucpání cév