VALENTÝNSKÉ MENU – předkrm – Oliva s mandli posazená na pizzince plněné olivovou pastou

Potřebujeme : Vypeckované olivy EVOILINO, mandle EVOILINO, 250 g hladké mouky, špetku bylinkové soli, 150 ml vody, lžíci olivového oleje, olivovou pastu EVOILINO, sezamové semínka

Na zdobení: salát, sýr feta nebo malé mozzarelly,

Hrst mandli si den předem namočíme do teplé vody, kterou několikrát, po vychladnutí vody, opět za teplou vyměníme. Olivy vytáhneme z nálevu a necháme na sítu okapat

Připravíme si těsto na pizzinky. Do mísy nasypeme 250 g hladké mouky, přidáme ½ prášku do pečiva, špetku bylinkové soli, polévkovou lžíci olivového oleje EVOILINO a promícháme. Postupně přilíváme 150 ml vlažné vody a vytvoříme těsto, které pořádně cca 10 minut hněteme. V případě potřeby přidáme trošku vody, či mouky. Vypracované těsto necháme v teple, pod utěrkou, hodinku odpočívat. Poté vytvoříme z těsta 6- 8 kousků, které roztáhneme na dlouhé obdélníky, které lehce potřeme olivovou pastou a z obou stran začneme točit. Jakmile jsou kousky stočené, spojíme okraje a vytvoříme kolečko, šikovnějším se třeba podaří i srdíčko. Naskládáme kolečka /srdíčka na plech vyložený pečicím papírem, jemně potřeme vodou a zasypeme sezamovými semínky. Dáme do vyhřáté trouby 200stC na cca 20-30 minut.

Mandle oloupeme, jdou po pár hodinách hladce i bez spaření, oloupat, větší nakrájíme na půlky a naplníme s nimi otvory v olivách, které zůstali po peckách. . Poté napíchneme olivu na párátko a mezi dvě olivy napíchneme sýr fetu nebo malou kuličku mozzarelly.

Na malý talířek si uděláme základ ze salátů – dle Vaši volby, můžeme zasípnout sezamovými semínky a přizdobit krémovým balzamikem. Na salát dáme pizzinku, do které napícháme připravené párátka s olivami.

TIP: doporučujeme pizzinky vyzkoušet i s našimi marmeládami olivovou či fíkovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *